Paź 11 2019

Spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem

Spotkanie Robert MakłowiczZapraszamy na spotkanie z dziennikarzem i podróżnikiem, autorem książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej Robertem Makłowiczem. Podczas spotkania będzie istniała możliwość zakupu książek i uzyskania dedykacji autora.
Zapraszamy: 24 października 2019r., godz. 20.00
Biblioteka, ul. J.Frankowskiego 3. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki (liczba miejsc ograniczona).

Brak wejściówek

Robert Makłowicz, urodzony w 1963 roku w Krakowie, dziennikarz, autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. Nauki pobierał na wydziałach prawa i historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w sposób wysoce niesystematyczny oraz wybiórczy, gdyż żadnego z tych kierunków nie ukończył. Historią pasjonuje się od zawsze, zwłaszcza dziejami Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, szczególnie zaś dwóch ostatnich władców tejże dynastii – cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola.
Pozostałe zainteresowania nazwać można szeroko rozumianą konsumpcją – od literatury (ulubieni autorzy: Joseph Roth i Andrzej Bobkowski), poprzez muzykę (od punk rocka po Bartóka, ze szczególnym uwzględnieniem pieśni ludu Csángó), po destylaty owocowe (zwłaszcza z gruszek Williams, morwy, pigwy, śliwek, jabłek, moreli oraz mieszane), wina (koniecznie grüner veltliner i pinot noir) oraz kuchnię (przedziwna predylekcja do mamałygi z bryndzą oraz skwarkami z wędzonej słoniny).

źródło: http://www.maklowicz.pl/