Kwi 30 2020

Uwaga Czytelnicy

Informujemy, że od dnia 4.05.2020r. Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu wznawia częściowo swoją działalność.

Pamiętając jednak o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym wprowadzone zostają zmiany zasad korzystania z naszych placówek, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.

1. Czynne będą jedynie oddziały wypożyczające zbiory na zewnątrz.
2. Wypożyczanie zbiorów odbywać się będzie wyłącznie w wyznaczonych stanowiskach obsługi.
3. Czytelnicy będą obsługiwani pojedynczo. Pozostałe osoby będą proszone o oczekiwanie na swoją kolejność na zewnątrz biblioteki, w bezpiecznej od siebie odległości.
4. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk.
5. Nie będzie możliwe samodzielne wybieranie książek z półki. Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.
6. Zachęcamy do wcześniejszego dokonywania zamówień na zbiory biblioteczne: telefonicznie bądź też poprzez katalog komputerowy KOHA – usprawni to obsługę.
7. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddane będą 14-dniowej kwarantannie. Sprawi to, że nasze zbiory będą całkowicie bezpieczne.
8. Przywrócona zostanie usługa „Książka na telefon”.
9. Czytelnie i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczenia czasopism, ani korzystania z innych usług, w tym kserograficznych.
10. Wszystkie wydarzenia kulturalne są zawieszone do odwołania.
11. Zmienione zostaną godziny otwarcia biblioteki.
Oddziały przy ul. J. Frankowskiego 3 ; ul. Brzozowej 9a ; ul. Czarnieckiego5F/I
czynne będą:

poniedziałek, wtorek, środa 9.00-15.00;
czwartek, piątek 11.30-18.00

Filia nr 2 ul. Arciszewskiego 4a/2

poniedziałek-piątek 13.00-17.00

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.