Lut 08 2021

Szanowni Czytelnicy

Informujemy o zmianie zasad funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Kołobrzegu w trakcie epidemii COVID od 8.02.2021r.

1. Biblioteka czynna jest:
    • ul. Frankowskiego 3, ul. Brzozowej 9a, Czarnieckiego 5F/I
      poniedziałek, wtorek 9.00-16.00
      środa, czwartek, piątek 12.00-18.30
    • ul. Arciszewskiego 4a/2
      od poniedziałku do piątku 13.00-17.00
  2. W każdym oddziale Biblioteki obowiązuje limit osób mogących przebywać jednocześnie w pomieszczeniu:
    • wypożyczalnia beletrystyki – 5 osób
    • biblioteka dziecięca – 3 osoby
    • biblioteka młodzieżowa – 3 osoby
    • wypożyczalnia ogólna – 3 osoby
    • czytelnia prasy – 4 osoby oraz internetowa – 2 osoby
    • Filia nr 1 – 2 osoby
    • Filia nr 2 – 1 osoba
  3. Wypożyczanie zbiorów odbywa się w wyznaczonych stanowiskach obsługi wewnątrz pomieszczeń.
    Czytelnik wchodząc do Biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki, zdezynfekowania rąk oraz zachowania bezpiecznego dystansu od innych użytkowników. Tylko po spełnieniu tych warunków istnieje możliwość podejścia do regałów i samodzielnego wyboru książek.
  4. Zbiory zwracane przez czytelników poddawane są 3 dniowej kwarantannie i dopiero po tym okresie będą zdjęte z bibliotecznego konta czytelnika.\
  5. Czynne są Czytelnia Prasy oraz Internetowa, ale w pomieszczeniach tych mogą przebywać wyłącznie korzystający czytelnicy (bez osób towarzyszących). Czas korzystania użytkowników jest ograniczony: czytelnia prasy do 60 minut; korzystanie z komputera i Internetu – do 30 minut. Osoby korzystają mają obowiązek zakładania rękawiczek ochronnych.
  6. Użytkownik korzysta z komputera i drukarki samodzielnie. Z uwagi na zachowanie bezpiecznego dystansu, nie ma możliwości świadczenia bezpośredniej pomocy przez bibliotekarza. Stanowisko pracy przy komputerze będzie dezynfekowane po każdym czytelniku.
  7. Usługi kserograficzne, skanowania oraz drukowania mogą być realizowane przez bibliotekarza pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
  8. Korzystanie z gazet i czasopism będzie limitowane. Jednorazowo czytelnik może korzystać z maksymalnie 3 egzemplarzy. Po przeczytaniu czasopisma będą poddane 3 dniowej kwarantannie. Nie będzie możliwości czytania ich w tym samym dniu przez innego czytelnika. Nie ma możliwości wypożyczania czasopism do domu.
  9. Z czytelni ogólnej można korzystać tylko po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu (tel.94 35 228 70 wew.104)
  10. Miejsca czytelniane w oddziałach przy ul. Brzozowej oraz na filiach nie będą udostępniane.