Cze 28 2021

Zasady funkcjonowania Biblioteki od 25.06.2021 r.

1. Biblioteka czynna jest:

ul. Frankowskiego 3; ul. Brzozowa 9a; Filia nr 1 ul. Czarnieckiego 5F/I

• poniedziałek, wtorek 9.00-16.00
      • środa, czwartek, piątek 12.00-18.30

Filia nr 2 ul. Arciszewskiego 4a/2

• od poniedziałku do piątku 13.00-17.00

1. W każdym oddziale Biblioteki obowiązuje limit osób mogących przebywać jednocześnie w pomieszczeniu:
    • Wypożyczalnia Beletrystyki – 5 osób
    • Biblioteka Dziecięca – 3 osoby
    • Biblioteka Młodzieżowa – 3 osoby
    • Wypożyczalnia Ogólna – 3 osoby
    • Czytelnia Prasy- 4 osoby oraz Internetowa – 2 osoby
    • Filia nr 1 – 2 osoby
    • Filia nr 2 – 1 osoba
  2. Wypożyczanie zbiorów odbywa się w wyznaczonych stanowiskach obsługi wewnątrz pomieszczeń.
    Czytelnik wchodząc do Biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki, zdezynfekowania rąk oraz zachowania bezpiecznego dystansu od innych użytkowników. Tylko po spełnieniu tych warunków istnieje możliwość podejścia do regałów i samodzielnego wyboru książek.
  3. Czynne są Czytelnia Prasy oraz Internetowa. Czas korzystania użytkowników z komputera i Internetu jest ograniczony do 30 min.
  4. Użytkownik korzysta z komputera i drukarki samodzielnie. Stanowisko pracy przy komputerze będzie dezynfekowane po każdym Czytelniku.
  5. Usługi kserograficzne, skanowania oraz drukowania mogą być realizowane przez bibliotekarza pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
  6. Z Czytelni Ogólnej można korzystać tylko po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu
    (tel.94 35 228 70 wew.104).
  7. Miejsca czytelniane w oddziałach przy ul. Brzozowej oraz na filiach nie będą udostępniane.