sie 25 2021

Zbiórka

Po raz drugi w tym roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima zorganizowała zbiórkę na rzecz Schronisko Dla Zwierząt REKS w Kołobrzegu . Od 2 do 25 sierpnia br. trwała akcja z okazji Międzynarodowego Dnia Psa pod hasłem „Rozsiewaj dobroć”. Zbiórkę publiczną w formie datków pieniężnych na rzecz Schroniska (Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Schroniska dla Zwierząt w Kołobrzegu „Reks”, Nr zbiórki : 2018/2947/OR) prowadzili pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Kołobrzegu w placówkach przy ulicach: Frankowskiego 3, ul. Brzozowej 9a, Arciszewskiego 4a/2, Czarnieckiego 5 F/1. Zebraliśmy 506, 89. Otrzymaliśmy również karmę, koce, legowiska, zabawki, smycze i inne akcesoria dla zwierząt. Wierzymy, że Dobro rodzi Dobro… Zachęcamy do czynnego udziału w życiu Schroniska oraz innych społeczności nieobojętnych na los zwierząt i wspieranie ich w działaniach. Może mamy trochę wolnego czasu, by móc wyprowadzić psy na spacer, pobawić się z kotkami i umilić tym bezbronnym zwierzętom czas oczekiwania na kochającego opiekuna. Może możemy zapewnić im dom tymczasowy… Proces udomowiania wilka przez człowieka doprowadził do tego, że pies nie potrafi sobie bez nas poradzić, potrzebuje swojego ludzkiego opiekuna, stada i domu. W zamian daje nam bezwarunkową miłość i oddanie. Nie bądźmy obojętni bo to my, ludzie odpowiadamy za ich los! Sterylizujmy bezdomne kotki, nie przepędzajmy ich z ogródków działkowych i posesji, zainteresujmy się błąkającym się po ulicach zwierzęciem, interweniujmy, kiedy widzimy, że dzieje się krzywda, a także pomóżmy im przetrwać nadchodzące mrozy. Jesteśmy im to winni!!!

Możemy także przez cały rok przywozić potrzebne rzeczy bezpośrednio do Schroniska, a w okresie rozliczenia podatku podarować 1% na rzecz organizacji pro zwierzęcych. Zachęcamy również do świadomej adopcji. Poradniki dla przyszłych opiekunów oraz ciepłe, budujące historie relacji ze zwierzętami znajdą Państwo w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu  Mamy nadzieję na dalszą współpracę ze Schroniskiem i innymi organizacjami, o czym będziemy informować na naszym fanpage’ u. Prosimy o propozycje interesujących Państwa działań.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM Z CAŁEGO SERCA ZA DARY! Dobro wraca ze zdwojoną siłą!