maj 25 2024

XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania DzieciomPrzed nami XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”.

W związku z tym wydarzeniem, w dniach 3-5 czerwca, zapraszamy dzieci ze szkół i przedszkoli na zajęcia czytelnicze w bibliotece. (obowiązują zapisy)

Biblioteka Dziecięca grupy szkolne tel. 94 354 72 03

Biblioteka na Ogrodach grupy przedszkolne tel. 504 678 646

Cała Polska Czyta Dzieciom

Codzienne czytanie dziecku zaspokaja wszystkie jego potrzeby emocjonalne, znakomicie wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, uczy języka, rozwija słownictwo, daje swobodę w mówieniu. Jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość.

Zainaugurowana w 2001 roku kampania „Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu zachęcenie rodziców, opiekunów i wychowawców do codziennego, dwudziestominutowego głośnego czytania dzieciom.

Ponad to zachęcamy rodziców i dzieci oraz przedszkola i szkoły do zabawy. Chcemy stworzyć na facebooku i stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej galerię „Czytających Dzieci”. Prosimy o przesłanie do 16 czerwca zdjęć dzieci podczas czytania książki na adres marta.bieleda@biblioteka.kolobrzeg.pl