«

»

sty 04 2022

E-booki Legimi – cała biblioteka w zasięgu ręki!

Legimi logoOd 1 marca 2021 Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu mogą otrzymać darmowy dostęp do ponad 60 tysięcy tytułów książek, w bogato zaopatrzonej, wirtualnej bibliotece Legimi.

Wystarczy smartfon, tablet lub czytnik (z systemem Android).

Kod jest aktywny przez miesiąc, licząc od daty zalogowania. Potem należy pobrać w czytelni czasopism kod dostępu na kolejny miesiąc i aktywować poprzez stronę https://www.legimi.pl/zachodniopomorskie/

Wszelkie pytania w sprawach technicznych należy kierować na adres: support@legimi.pl,

Regulamin:

 1. Możliwość wypożyczenia ebooków, audiobooków i synchrobooków z oferty abonamentowej LEGIMI mają wyłącznie czytelnicy zarejestrowani w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu oraz jej Filiach. Warunkiem jest posiadanie nieobciążonego żadnymi zaległościami i uaktualnionego na dany rok kalendarzowy konta bibliotecznego oraz karty bibliotecznej.
 2. Kody wydawane są wyłącznie aktywnym Użytkownikom biblioteki, czyli takim, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy wypożyczyli minimum jedną pozycję książkową ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej lub Filii.
 3. Usługa wypożyczania ebooków, audiobooków i synchrobooków jest bezpłatna.
 4. W pakiecie Biblioteki są ebooki, audiobooki i synchrobooki.
 5. Kody wydawane są czytelnikom podczas osobistej wizyty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu lub przez pocztę elektroniczną. W celu uzyskania kodu dostępu należy wysłać wiadomość na adres: legimi@biblioteka.kolobrzeg.pl w treści podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego pracownik Biblioteki wyśle e-mail z kodem dostępu.
 6. Czytelnikowi przysługuje tylko jeden kod miesięcznie – Legimi albo Empik Go.
 7. Uzyskany przez czytelnika kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany. W przeciwnym wypadku kod wygasa.
 8. Kod jest aktywny przez 30 dni, licząc od daty zalogowania. Po tym czasie można zgłosić się po kolejny kod.
 9. Kody wydawane są od pierwszego dnia miesiąca. Jeżeli pierwszy dzień miesiąca wypada w niedzielę lub święto, to kody wydawane są w najbliższy dzień otwarcia Biblioteki.
 10. Biblioteka dysponuje ograniczoną liczbą kodów na każdy miesiąc. Liczy się kolejność zgłoszeń.
 11. Czytelnik, który nie aktywuje otrzymanego kodu, ma blokadę na wydanie kodu w następnym miesiącu.