«

»

sty 04 2022

E-booki Legimi – cała biblioteka w zasięgu ręki!

Legimi logoOd 1 marca 2021 Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu mogą otrzymać darmowy dostęp do ponad 60 tysięcy tytułów książek, w bogato zaopatrzonej, wirtualnej bibliotece Legimi.

Wystarczy smartfon, tablet lub czytnik (z systemem Android), aby w nowej elektronicznej formule korzystać z książkowych nowości (m.in. kryminałów, romansów, powieści obyczajowych, fantastyki). Ulubiona lektura w każdym miejscu i w każdej chwili!

Dlaczego warto? Bo wiele nowości wydawniczych trafia na e-półkę szybciej niż na półkę biblioteczną. Jeśli więc nie chcesz czekać, pobierz ten tytuł poprzez Legimi.

Zapraszamy, tytułów wciąż przybywa!

Jak to zrobić?

  1. Możliwość wypożyczania w ramach Legimi mają wyłącznie Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu posiadający aktualną kartę biblioteczną.
  2. Kody można uzyskać telefonicznie tel. 94 352 28 70 w. 6,, poprzez e-mai: legimi@biblioteka.kolobrzeg.pl podając numer karty czytelnika.
  3. Wejść na stronę https://www.legimi.pl/zachodniopomorskie/ , wpisać unikatowy kod otrzymany w Bibliotece.
  4. Założyć bezpłatne konto.
  5. Pobrać bezpłatną aplikację Legimi.
  6. Zalogować się do aplikacji i czytać e-booki bez ograniczeń.
  7. Kod jest aktywny przez miesiąc, licząc od daty zalogowania. Potem należy pobrać w czytelni czasopism kod dostępu na kolejny miesiąc i aktywować poprzez stronę https://www.legimi.pl/zachodniopomorskie/

Uwaga! Pobrany przez Czytelnika kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany. Liczba dostępnych kodów jest ograniczona. Prosimy o rozwagę, bowiem niewykorzystane kody wygasają i blokują innym możliwość korzystania z Legimi.

Wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie bibliotecznym, czytać można na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku (z systemem Android). Korzystać można z dwóch wybranych urządzeń (np. tablet i smartfon). Oczywiście – wszystko za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Po pobraniu książki na urządzenie, nie jest konieczne podłączenie do Internetu, aby ją czytać, natomiast należy co jakiś czas synchronizować usługę – połączyć się na urządzeniu z serwisem Legimi (wymagane jest połączenie z Internetem) w celu uaktualnienia danych pobranych publikacji.

Wszelkie pytania w sprawach technicznych należy kierować na adres: support@legimi.pl

%d bloggers like this: