paź 17 2024

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie Grażyna PlebanekSpotkanie z powieściopisarką, felietonistką Grażyną Plebanek

Prowadzenie spotkania: Elżbieta Cherezińska

19.10.2024 (sobota) godz. 17:00

Biblioteka ul. Frankowskiego 3

Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy – ul. Frankowskiego 3, Beletrystyce – ul. Brzozowa 9a, Biblioteka Ogrody – ul. Żółkiewskiego 6, od 5.10.2024 r.

Grażyna Plebanek – powieściopisarka, felietonistka, autorka scenariuszy filmowych, sztuk teatralnych i opowiadań. Napisała m.in. bestsellerowe „Dziewczyny z Portofino”, „Nielegalne związki”, „Panią Furię”, która ukazała się we Francji, gdzie dostała nagrodę czytelników. Autorka esejów literackich m.in. „Bruksela, zwierzęcość w mieście”, „Rozbójniczki”. Jej najnowsza powieść nosi tytuł „Madmuazelka”. Stała felietonistka tygodnika Polityka (od 2016 pisze felietony w duecie z Sylwią Chutnik) i Wysokich Obcasów Extra. Publikuje w języku polskim, angielskim, francuskim, niderlandzkim. Warszawianka, od 2005 mieszka w Brukseli. W latach 2000-2005 mieszkała w Sztokholmie.

Laureatka wielu nagród, m.in. nagrody Złote Sowy za promowanie Polski za granicą. Członkini i współzałożycielka Unii Literackiej, stowarzyszenia zrzeszającego polskie autorki i autorów.

Zaangażowana w sprawy kobiet, edukacji a także społeczne uwarunkowania różnic kulturowych. Bierze udział w licznych konferencjach, panelach dyskusyjnych i spotkaniach. Od lat promuje literaturę polską za granicą występując jako gość na festiwalach literackich.

Spotkanie realizowane w ramach zadania „Biblioteka naturalnie”, które stanowi część projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, Priorytet 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

NPRCz 2.0

Narodowe Centrum Kultury