sty 02 2016

Rok 2016

W ramach zadania odbyło się 385 zajęć ; 7362 uczestników, m.in: 6 konkursów (422 uczestników; 61przyznanych nagród i wyróżnień); 9 spotkań autorskich; 398 uczestników; 8 pogadanek i wykładów; 25 lekcji bibliotecznych; 53 zajęcia plastyczne; 9 wystaw; 3 spektakle teatralne; 2 warsztaty i 279 innych zajęć (w tym m.in. 6 zajęć biblioterapeutycznych, gry i zabawy, głośne czytania; bajkowe poranki, spotkania z literaturą, zajęcia komputerowe.

Zorganizowano m.in.:

• Niezwykłe ferie: „W smokolandii „ oraz „W Krainie Fantazji”
  • Konkursy: literacki, plastyczny i recytatorski  „W świecie bajek Jana Brzechwy”
  • Spektakl e teatralne  „Pchła Szachrajka” – w wykonaniu Teatru Rozmaitości
  • Gwitajcie .; „Pod starym Wawelem przygód bez liku”  w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa; „Żółta ciżemka” spektakl Teatru „Blaszany Bębenek”
  • Spotkania autorskie z:  Arturem Nowickim; z Dominikiem Szmajdą; Andrzejem Markiem Grabowskim;  Sebastianem Mierzyńskim ; Krzysztofem Piersą
  • Warsztaty : Karmelkowo – warsztaty słodyczy ; warsztaty bębniarskie
  • wakacyjne spotkania z książką  „Wakacje bez nudy” ;m.in. spotkanie z płetwonurkiem –Grzegorzem Pietrzykowskim
  • konkurs fotograficzny dla młodzieży „Czytać każdy może”
  • Mikołajki w bibliotece –  zabawa świąteczna dla najmłodszych
  • Bajkowe poranki  – spotkania organizowane dla dzieci w wieku 2-5 lat z udziałem opiekunów
  • Spotkania z literaturą –  zajęcia biblioteczno-literackie
  • Bezpieczne dziecko  – zajęcia edukacyjne o bezpieczeństwie ; Wycieczka do straży pożarnej
  • Zajęcia biblioterapeutyczne : Jak radzić sobie ze złością  „W krainie smoków”; o tym co w życiu jest ważne „Kwiat paproci””; o tym co możesz dać drugiemu człowiekowi samemu nie tracąc niczego „Ciepłe i puchate”; o samotności „Zielony i Nik”
  • Bezpieczne zakupy w sieci –  spotkanie dla młodzieży zorganizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej korzystanie z Internetu.
  • Bezpieczeństwo w domu i na ulicy – zajęcia edukacyjne na temat sytuacji, które mogą stanowić zagrożenie podczas zabaw nad wodą, w domu, na podwórku czy na boisku.