lis 07 2016

Książka miesiąca w IBUK Libra

ibuk libra książka miesiącaW ramach akcji „Prezent od IBUK Libra”, proponujemy książkę Andrzeja Finna Bruntona i Helen Nissenbaum – Zmyl trop. Na barykadach prywatności w sieci.

W czasach permanentnej inwigilacji w sieci, próby ograniczania ilości danych prywatnych, które umieszczamy w internecie, czy domaganie się od rządzących wprowadzenia praw mających na celu ich ochronę już nie wystarczą. Finn Brunton i Helen Nissenbaum wzywają w swojej książce do stawienia czynnego oporu rządom, firmom i organizacjom, które zbierają dane na nasz temat, i postulują stosowanie taktyki szumu informacyjnego, czyli celowego podawania informacji nieprawdziwych i sprzecznych ze sobą, która ma utrudnić i sabotować niepożądane pozyskiwanie informacji o użytkownikach internetu. Autorzy pochylają się także nad problemem etyczności takich zachowań oraz podają historyczne i współczesne przykłady stosowania podobnych praktyk.

Zachęcamy do lektury!

Przypominamy, aby otrzymać kod PIN umożliwiający dostęp do książek elektronicznych w domu (lub bibliotece) należy:

1. napisać e-maila na adres (ibukkg@biblioteka.kolobrzeg.pl) podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.
  2. lub odebrać go osobiście w Czytelni, ul. J. Frankowskiego 3 (I piętro) w godzinach pracy Biblioteki.