«

»

gru 07 2016

Spotkanie DKK

Spotkanie DKKKołobrzeg i jego niezaprzeczalny urok był zapalnikiem żarliwej rozmowy Kołobrzeskich Czytelników sprowokowanej wiernym oddaniem atmosfery kurortu lat siedemdziesiątych w powieści Jerzego Sosnowskiego „Sen sów” . Książka wywołała wzruszające wspomnienia zależnie od stażu przebywania w naszym mieście: zarówno pamięć lat pięćdziesiątych, jak i oczarowanie i pierwszy kontakt w wieku XXI. Z uśmiechem i podziwem przyjęto dar autora zapamiętania kiedy pojawiły się pierwsze łabędzie na Parsęcie i talentu opisania emocji wrażliwego chłopca wkraczającego w świat dorosłości w tajemniczym gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu.

Dyskusyjny Klub Książki 7 grudnia 2016 roku potwierdził magię Gallowej Biblioteki obecnością wśród fotografii wystawy z okazji 70-lecia polskiej historii tego niemal dziewięćdziesięcioletniego budynku ufundowanego przez czytelnika z przedwojennego Kolbergu, Harrego Hardera.

 

 

 

Program Dyskusyjny Klub Książki jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki oraz Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

kraszewskilogonprclogoDyskusyjny Klub Książki