lut 27 2017

Wystawa

Wystawa plakatZapraszamy na wystawę „Na tropie… powieści kryminalnej” (budynek przy ul. J. Frankowskiego 3)

„Powieść kryminalna to najbardziej znany gatunek literatury popularnej. Narodził się na przełomie XIX i XX w. wraz z gwałtownym rozwojem prasy oraz drukowanymi na jej łamach powieściami sensacyjnymi w odcinkach. […]

Na naszej wystawie prezentujemy klasyków gatunku, do których zaliczamy takich pisarzy brytyjskich jak: Artur Conan Doyle i Agatha Christie, francuskiego twórcę Maurice’ a Leblanca i belgijskiego powieściopisarza Georga Simenona. Spośród polskich pisarzy warto zwrócić uwagę na twórczość: Joe Alexa (właśc. Maciej Słomczyński), Joanny Chmielewskiej oraz Zbigniewa Nienackiego.”

Ekspozycję „Na tropie… powieści kryminalnej” można oglądać w Bibliotece przy ul. J. Frankowskiego 3 (I piętro).

Wystawa wypożyczona z Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie. Opracowanie tekstów: Aleksandra Szpunar, Małgorzata Wiśniewska, opracowanie plastyczne: Hanna Dąbrowska, opracowanie graficzne i skład: Andrzej Zajda