lt. 27 2017

Wystawa

Wystawa plakatZapraszamy na wystawę „Na tropie… powieści kryminalnej” (budynek przy ul. J. Frankowskiego 3)

„Powieść kryminalna to najbardziej znany gatunek literatury popularnej. Narodził się na przełomie XIX i XX w. wraz z gwałtownym rozwojem prasy oraz drukowanymi na jej łamach powieściami sensacyjnymi w odcinkach. […]

Na naszej wystawie prezentujemy klasyków gatunku, do których zaliczamy takich pisarzy brytyjskich jak: Artur Conan Doyle i Agatha Christie, francuskiego twórcę Maurice’ a Leblanca i belgijskiego powieściopisarza Georga Simenona. Spośród polskich pisarzy warto zwrócić uwagę na twórczość: Joe Alexa (właśc. Maciej Słomczyński), Joanny Chmielewskiej oraz Zbigniewa Nienackiego.”

Ekspozycję „Na tropie… powieści kryminalnej” można oglądać w Bibliotece przy ul. J. Frankowskiego 3 (I piętro).

Wystawa wypożyczona z Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie. Opracowanie tekstów: Aleksandra Szpunar, Małgorzata Wiśniewska, opracowanie plastyczne: Hanna Dąbrowska, opracowanie graficzne i skład: Andrzej Zajda