kwi 25 2017

Bezpieczne finanse – spotkanie edukacyjne w Bibliotece

Spotkanie Bezpieczne FinansePłacąc bezgotówkowo i korzystając z bankowości elektronicznej możemy zaoszczędzić nawet 1680 zł – mówiła uczestnikom Bibliotecznej Akademii Cyfrowej Katarzyna Zwarzany ze szczecińskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego. Karty płatnicze i bankowość internetowa to oszczędność czasu, nieograniczony czas korzystania, rabaty w sklepach i bezpłatne krótkotrwałe kredyty. Korzyści są wielorakie, ale bezpieczeństwo w bankach jest priorytetem. Specjaliści ostrzegają także przed  parabankowością. Nie daj się nabrać! Sprawdź zanim podpiszesz!

Choć, dzisiejszym kluczem do finansów jest numer konta, karta, telefon a nawet palec u ręki (już funkcjonują w Polsce bankomaty biometryczne) to i tak Polacy nadal wolą gotówkę. Podczas spotkania można było nauczyć się rozpoznawania autentyczności naszych banknotów, nie wyłączając z tego nowego, jakim jest 500 zł z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego.