maj 10 2017

Spotkanie DKK

Spotkanie DKKDyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu zaprosił do rozmowy o cennym nabytku Czytelni Regionalnej z 1865 roku: „Przepisy przy używaniu kąpieli solankowych i morskich z szczególnem uwzględnieniem zakładu kąpieli solankowych i morskich w Kołobrzegu” według własnych i obcych doświadczeń ułożył dr. Buenau radca zdrowia i lekarz przy zakładzie. Spotkanie odbyło się 10 maja 2017, w Tygodniu Bibliotek w sali im. Jana Frankowskiego wśród wystawy pięknych pocztówek z naszego miasta. Z zaciekawieniem i rozbawieniem porównywano retro zalecenia zdrowego stylu życia dla kuracjuszy sprzed 152 lat, delektując się osobiście przygotowanym wegańskim tortem z dekoracją z pięknych i zdrowych bratków oraz owoców, zerkając na ekspozycję przedwojennych przewodników turystycznych i Kąpieliska dla rodzin, czyli Morskiego Oka w jego czasach świetności.

Z tą pozycją można się zapoznać w Polonie: https://polona.pl/item/729718/2/