maj 12 2017

Bajki z malowanej skrzyni

Spektakl dla dzieciKurczaczek Szałaputek i mała, ale sprytna myszka bawiła dzieci podczas przedstawienia „Bajki z malowanej skrzyni” w wykonaniu Teatru Władca Lalek ze Słupska. Dzieci starały się pomóc kurczaczkowi w wydostaniu się z pułapki zastawionej przez chytrego lisa. Entuzjastycznym zwieńczeniem spektaklu były etiudy teatralne w wykonaniu publiczności. Każdy mógł spróbować swoich sił w animowaniu teatralnych lalek.

Spektakl zorganizowany w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek uświetnił uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów o przygodach Pippi i innych bohaterów książek Astrid Lindgren, zorganizowanych przez kołobrzeską Bibliotekę Miejską. Zaszczytny tytuł „Dziecięcy Mistrz Pióra 2017” przyznawany dorocznie w konkursie literackim otrzymała Julia Wojtowicz ze Szkoły Podstawowej „Morska Kraina”. Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy.

Zadanie dofinansowano ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg w ramach MPPiRPA.