cze 02 2017

Książka miesiąca IBUK Libra

Książka miesiąca IBUK LibraW ramach akcji „Prezent od IBUK Libra”, proponujemy książkę Joe Palca, Flora Lichtman – Co nas drażni, co nas wkurza.

Zgrzyt paznokcia po tablicy.
Kruszenie styropianu.
Zaplątany kabel od słuchawek.
Głośna rozmowa telefoniczna w autobusie.
Mlaskanie przy jedzeniu.
Przedświąteczny tłum w galerii handlowej.

Istnieją dźwięki, zapachy i zachowania innych ludzi, które budzą w nas ogromną irytację. Jedyną rzeczą, której wówczas chcemy, jest natychmiastowe przerwanie drażniącej sytuacji. Jak to się dzieje, że nie możemy znieść takich drobiazgów? Dlaczego rzeczy, które nie mają w gruncie rzeczy większego znaczenia, drażnią nas i denerwują? Joe Palca i Flora Lichtman sięgnęli do badań i teorii by wyjaśnić, dlaczego na niektóre bodźce reagujemy silną awersją.

Zachęcamy do lektury!

Przypominamy, aby otrzymać kod PIN umożliwiający dostęp do książek elektronicznych w domu (lub bibliotece) należy:

1. napisać e-maila na adres (ibukkg@biblioteka.kolobrzeg.pl) podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.
  2. lub odebrać go osobiście w Czytelni, ul. J. Frankowskiego 3 (I piętro) w godzinach pracy Biblioteki.