«

»

cze 08 2017

AGNUSEK – wystawa rękodzieła ludowego i artystycznego

Wystawa AgnusekDanuta Sroka, koszalinianka,  członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych, jest autorką wystawy prac rękodzieła ludowego i artystycznego, którą można oglądać w kołobrzeskiej Bibliotece Miejskiej przy ul. Frankowskiego 3.

Na wystawie prezentowany jest wycinek z bogatej twórczości artystki: rzeźby drewniane, hafty, pisanki, wycinanki koszalińskie i – zaliczane do pieczywa obrzędowego – lukrowane pierniki, dekorowane motywami kwiatowymi wzornictwa kaszubskiego oraz pierniki snycerskie, pochodzące z własnoręcznie rzeźbionych w drewnie form.

Wystawa pokazuje bogaty zbiór prac z opłatka – postaci, gwiazd, kulistych tworów zwanych „światami” i innych wytworzonych z białych i kolorowych opłatków.  Twórczyni specjalizuje się w odtwarzaniu tej dawnej, zapomnianej sztuki, która jest unikatem na skalę światową. Dodatkiem do wystawy jest książka „Opłatkarstwo, podręcznik praktyczny” – kompendium wiedzy o dziedzinie sztuki, które może być inspiracją do pracy dla nauczycieli i instruktorów pracowni plastycznych.

Wystawę można zwiedzać do 15 lipca 2017r.,w godzinach otwarcia Biblioteki przy ul. Frankowskiego 3. Wstęp wolny.