lip 27 2017

Powstanie Warszawskie piosenką i wierszem pisane

Powstanie Warszawskie wystawa plakatWystawa z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Ekspozycja prezentuje fotografie powstańców – dzieci, młodzież, żołnierzy, sanitariuszki, łączniczki AK, a także miasto objęte walką. Zdjęciom towarzyszą powstańcza poezja i teksty piosenek, które opisują wydarzenia tamtych dni, ale mają też ważne znaczenie dokumentu historycznego.

Wzbogacają ją m.in.: wydania codziennego „Biuletyn Informacyjny” z 31 lipca 1943 r., gazetki Batalionu im. Łukasińskiego „W Walce” z dnia 2, 6 oraz 27 sierpnia 1944 r. oraz fragmenty pamiętnika Józefy Lis-Błońskiej, matki Danuty Lis-Błońskiej – łączniczki i uczestniczki Powstania Warszawskiego.

Wystawę można zwiedzać od 27 lipca do 2 października 2017 r. w godzinach otwarcia Biblioteki przy ul. Jana Frankowskiego 3 (I piętro). Wstęp wolny.

Wystawa wypożyczona z Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie.