sie 22 2017

Biblioteka nie jest nudna

Wizyta gości z BarwicMłodzi goście – czytelnicy z Biblioteki Publicznej w Barwicach zwiedzali „dużą” kołobrzeską Bibliotekę. Pogoda nie sprzyjała nadmorskim spacerom i wędrówka po zakamarkach kołobrzeskiej książnicy okazała się nie tylko przyjemnie sucha, ale i też niezwykle ciekawa. Nowoczesność, estetyka , różnorodność zbiorów – każdy mógł odkryć coś dla siebie. Książka ważąca 10 gramów oraz ta 12 kilogramowa, 8 zadrukowanych kartek Ewangelii wg. św. Marka i aż 80 kartek tej Ewangelii dla niewidomych, wytłoczonych alfabetem Braille’a. Jezdne- lekko przesuwające się regały magazynowe i na „deser” projekcja fragmentu filmu o bibliotecznych wyczynach Jasia Fasoli. Uśmiechy dzieci rychło przepędziły wszystkie deszczowe chmury wiszące nad miastem.