mar 20 2018

Tydzień z Internetem #TZI2018

Tydzień z internetemMotywem przewodnim tegorocznej ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem” #TZI2018 (All Digital Week) jest krytyczne myślenie. Do akcji od siedmiu lat przyłącza się Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu.

W tym roku zajęcia odbywały się 20 marca 2018, według scenariusza warsztatu przygotowanego wspólnie z Polską Akcją Humanitarną.

Biblioteka zaprosiła uczestników Akademii Cyfrowej 50+ oraz mieszkańców do udziału w… grze. Osoby, które wzięły udział w spotkaniu wcieliły się w rolę reporterek lub reporterów z redakcji „Wiadomości ze świata”. Były zobowiązane do wykonania czterech zadań. Jednym z nich było narysowanie mapy świata z perspektywy Australijczyka/Australijki (zob. foto mapy). Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Bawiliśmy się wyśmienicie.