«

»

kwi 11 2018

Wychowanie przez czytanie – spotkania autorskie z dr Elżbietą Zubrzycką

Spotkanie ZubrzyckaKsiążki z psychologii pomagają ludziom żyć, lepiej rozumieć to co robimy i co robią inni – mówiła podczas bibliotecznego spotkania z dziećmi i młodzieżą dr Elżbieta Zubrzycka, autorka ponad 30 opowiadań edukacyjnych dla dzieci.

Kto to jest przyjaciel? Czy ten, który świetnie wyzywa i wyśmiewa? Czy może ten, który dotrzymuje słowa, akceptuje i nigdy źle o mnie nie mówi? Czy można zaprzyjaźnić się z krokodylem jeśli niestety jest „gadem” ?

A sekrety i tajemnice? Kiedy i z kim można się nimi podzielić oraz o czym młodzież mówi a NIE powinna i o czym młodzież NIE mówi a powinna?

Rozmowa i książkowe opowieści kierowane do uczestników spotkania wskazywały, że wszyscy możemy mieć życiowe wątpliwości i problemy, ale nie musimy być z nimi sami. Ważne, by wierzyć w siebie i pozytywnie się motywować. Zawsze znajdą się rozwiązania, a pomoc może nadejść nawet z tej strony, z której się jej nie spodziewamy.

Humorystycznym akcentem spotkania, kierowanym także dla dorosłych było stwierdzenie, że książkę autorki Chcę mieć przyjaciela. O dziewczynce, która chciała zaprzyjaźnić się z krokodylem powinno się przeczytać po raz pierwszy w dzieciństwie i kolejny raz przed zawarciem małżeństwa – bo „jak wyjdziesz za krokodyla – to będziesz miała w domu gada; a jak się ożenisz z krokodylicą to będziesz miał w domu gadzinę”…

Spotkania w ramach programu Biblioteka bezpieczna i przyjazna dziecku dofinansowała Gmina miasto Kołobrzeg ze środków MPPiRPA.