paź 03 2018

Spotkanie DKK

Spotkanie DKKW oprawie wystawy „Ojcowie Niepodległości”, która jest dostępna do zwiedzania w Bibliotece Miejskiej ul. J. Frankowskiego 3, spotkali się uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki, aby podzielić się wrażeniami z książki Emile Ajara (Romian Gary) „Życie przed sobą”. Powieść dostarczyła czytelnikom wiele wrażeń i różny był jej odbiór. Dla jednych książka opowiada o potrzebie kochania „… nie można żyć nie kochając nikogo, …”, szukania własnej tożsamości, dla innych jest powieścią o lęku przed śmiercią, starzeniem, chorobą. Autor opisał paryską dzielnicę Belleville – pierwszych imigrantów lat powojennych, która współcześnie również jest pełna kontrastów kulturowych. Powieść została uhonorowana francuską nagrodą literacką Goncourtów.