«

»

paź 23 2018

Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

Spotkanie autorskie z Marcinem KoziołemMultimedialna forma, ciekawy temat oraz face-to-face z pisarzem, okazały się skutecznym sposobem zainteresowania dzieci książką. Marcin Kozioł – pisarz, podróżnik i kolekcjoner starych komputerów, pomimo niesprzyjającej pogody, spotkał się 23.10 w Bibliotece z uczniami kołobrzeskich szkół.
Multimedialne opowieści szybko zaciekawiły i rozgrzały dzieci. Co to jest synestezja i kto może mieć taką moc? Jak wygląda i do kogo może być podobny wombat? Czy książki podróżnicze mogą być odlotowe i multimedialne? A może coś z bardziej popularnej dziedziny komputerów – co znaczy „bug” w żargonie informatycznym i jaka była jego historia?
Książki: podróżnicza seria z wirtualnymi spacerami „Wombat Maksymilian”, detektywistyczna lektura szkolna „Skrzynia Władcy Piorunów” oraz nietuzinkowa „Szalona historia komputerów”, a także ciekawostki z dziedziny nauki i eksponaty zaprezentowane podczas spotkania: strzelająca piorunami kula plazmowa, archaiczne komputery i nośniki pamięci, okazały się strzałem w dziesiątkę w promocji dziecięcego czytelnictwa.