lis 20 2018

Strażacy w walce o niepodległość – wystawa

Strażacy w walce o niepodległość - wystawaDrogę do odzyskania przez Polskę niepodległości budowali również polscy strażacy. Ochrona przeciwpożarowa była tak silnym elementem porządku publicznego, że zaborcy od samego początku usiłowali odebrać jej polski charakter. Natrafili na poważny opór. Straże pożarne stały się kuźniami polskiego życia narodowego i ośrodkami kształtowania postaw patriotycznych. Utworzony w późniejszym okresie Związek Floriański organizował m.in. pobór strażaków do Armii Ochotniczej Józefa Hallera na wojnę z bolszewicka Rosją.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy udostępnionej Bibliotece przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Kołobrzegu.

Wystawę można zwiedzać do 31 grudnia 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki przy ulicy Jana Frankowskiego 3. Wstęp wolny.