lut 08 2019

Książka miesiąca IBUK Libra

Ibuk Libra książka miesiącaW ramach akcji „Prezent od IBUK Libra”, proponujemy publikację Ostatni salon PRL. Rzecz o Franciszku Xawerym hrabim Pusłowskim, autorstwa Andrzeja Chwalby.

Opowieść o ekscentrycznym dyplomacie, tłumaczu, poecie, kolekcjonerze dzieł sztuk – hrabim Franciszku Xawerym Pusłowskim, który przed i po wojnie prowadził w Krakowie salon chętnie odwiedzany przez arystokrację, artystów, sportowców, czołowych polityków polskich i zagranicznych (np. prezydenta Stanów Zjednoczonych – Herbert Hoover).
Autor w lekki i anegdotyczny sposób przedstawia zarówno wątki biograficzne, jak i ówczesne obyczaje. Całość uzupełniona jest ciekawymi zdjęciami i nieznanymi dotychczas dokumentami.

Książka dostępna jest w darmowym dostępie w dniach od 1 do 28 lutego 2019 r.

Zachęcamy do lektury!

Przypominamy, aby otrzymać kod PIN umożliwiający bezpłatny dostęp do książek elektronicznych w domu należy:

1. napisać e-maila na adres (ibukkg@biblioteka.kolobrzeg.pl) podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.
  2. lub odebrać go osobiście w Czytelni, ul. J. Frankowskiego 3 (I piętro) w godzinach pracy Biblioteki.