«

»

maj 10 2019

Ciotka Klotka – Ewa Chotomska na spotkaniu z dziećmi

Spotkanie ChotomskaKsiążka – wstążka, książeczka – wstążeczka, czyli rymy, piosenki i krzepiące historyjki, tak można podsumować pełne energii spotkanie dzieci z Ewą Chotomską, autorką tekstów piosenek m.in. Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja, scenarzystką programów telewizyjnych, popularną Ciotką Klotką z legendarnego Tik-Taka.
Spotkanie w ramach Tygodnia Bibliotek, odbyło się 10 maja, uczestniczyły w nim dzieci z kołobrzeskich szkół podstawowych. Było dużo opowieści : o pracy redaktora w telewizji, o książkach swoich i mamy, czyli Pani Wandy Chotomskiej, o sztuce pisania tekstów , o uśmiechu i pozytywnych emocjach.
Pies Feluś (od : felix – szczęśliwy) Pareras (od: parę ras), stróż na medal, który uwielbia troszczyć się o swoich, a oni o niego; Zając Poziomka – długie uszy – tak, białe zęby – to też, ale przede wszystkim entuzjazm, którego ma bez liku i zaraża nim innych; chore dzieci : Kazek (skrót od imienia Kazimierz), który lubi futbol i Emilka, w rumiankowej czapeczce – to fantastyczni bohaterowie książek Ewy Chotomskiej. Autorka opowiadając o nich dostarczyła dzieciom nie tylko radości, ale też niosła przesłanie, że nawet w trudnych chwilach można znaleźć radość i mieć marzenia.
Spotkania dofinansowała Gmina Miasto Kołobrzeg w ramach środków MPPiRPA.