lip 23 2019

Wieść się niesie …Ufo (brudek) w naszym lesie – spektakl dla dzieci

Spektakl dla dzieci„Jestem z planety zwanej śmietnikiem i szukam miejsca na rozładunek. Nie jestem czysty i pachnący, jestem przyjacielem nieporządku – śpiewał dzieciom podczas wakacyjnego spektaklu teatralnego Ufobrudek – obcy przybysz wyrzucający swoje odpadki do pięknego lasu. Jak przegonić Ufobrudka ? Jak skutecznie, udaremnić jego plany? Trzeba znaleźć prosty sposób! Trzeba wiedzą go oświecić – to przestanie wreszcie śmiecić! Ripostował klan mieszkańców. Z pomocą leśnych zwierząt zarówno ten zły bohater, jak i licznie przybyłe do biblioteki dzieci uczyły się w przystępny i obrazowy sposób podstaw segregacji śmieci i recyklingu.

Spektakl dofinansowała Gmina Miasto Kołobrzeg, w ramach programu Biblioteka bezpieczna i przyjazna dziecku 2019.