sie 06 2019

Krasnoludki są na świecie! Spektakl dla dzieci

Spektakl dla dzieciCzerwona czapeczka z bielutkim pomponem, opończa w stokrotki i butki zielone – śpiewał uszczęśliwiony krasnal Łapciuś po tym, jak wspólnie z dziećmi oraz innymi bohaterami przedstawienia teatralnego, odnalazł skradzioną przez lisa, krasnoludkową czapeczkę. Bez czapeczki straszna bieda, bez czapeczki żyć się nie da!

Pełna humoru opowiastka w adaptacji Teatru Rozmaitości „Gwitajcie” , wystawiona 6 sierpnia na bibliotecznej mini scenie, zachwyciła dzieci. Szczególnie urokliwe były kreacje lisa, zajączków i sympatycznych zuchów, a zalecenia krasnoludkowego króla Pyszałka „szczęście czasem jest tak blisko… miej cierpliwość, choć troszeczkę to wnet znajdziesz swą czapeczkę” było mądrą i wcale nie pyszałkowatą puentą.

Spektakl zorganizowano w ramach wakacyjnego programu „Biblioteka bezpieczna i przyjazna dziecku”, dofinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg ze środków MPPiRPA.