sie 12 2019

Książka miesiąca IBUK Libra

Ibuk Libra książka miesiącaLatem warto gdzieś uciec… Może do Włoch? W dodatku z własną babcią. Sierpień to miesiąc szaleństwa, na które czasem warto się skusić, nieważne czy w wieku dwudziestu kilku czy osiemdziesięciu lat. IBUK Libra prezentuje książkę Sabine Heinrich W pogoni za miłością.W wieczór sylwestrowy Ewa dowiaduje się nieoczekiwanie, że jej ukochana babcia zamierza odejść od dziadka – po sześćdziesięciu latach małżeństwa. Szok! Ona sama od sześciu lat jest w szczęśliwym związku z nauczycielem matematyki. A może nie do końca czuje się spełniona? Mają piękne mieszkanie, dużo podróżują i oboje kochają swoją pracę. Ewa chce mieć dziecko, Johannes nie. Nie rozmawiają o tym, ponieważ decyzja w tej sprawie właściwie już zapadła. I wtedy Ewa spotyka w klubie zabójczo przystojnego Tobiasza. Nagle wszystko się zmienia, sprawy nabierają tempa. Kiedy dzwoni do niej babcia i żali się na trudną do zniesienia sytuację w domu, obie postanawiają jednomyślnie: „Raz kozie śmierć! Pryskamy!”. Na południe, nad morze. Rozpoczyna się ekscytująca podróż na Elbę.

Błyskotliwa powieść, której bohaterki – dwie kobiety – znajdują się na życiowym zakręcie, a zarazem historia o słonecznych Włoszech w styczniu. Wszystko opowiedziane lekko, dowcipnie, okraszone szczyptą melancholii.

Książka dostępna jest w darmowym dostępie do 31 sierpnia 2019 r.

Zachęcamy do lektury!

Przypominamy, aby otrzymać kod PIN umożliwiający bezpłatny dostęp do książek elektronicznych w domu należy:

1. napisać e-maila na adres (ibukkg@biblioteka.kolobrzeg.pl) podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.
  2. lub odebrać go osobiście w Czytelni, ul. J. Frankowskiego 3 (I piętro) w godzinach pracy Biblioteki.