«

»

paź 23 2019

Agresja, przemoc, dopalacze – cykl zajęć profilaktycznych

cykl zajęć profilaktycznychEgoistyczny „pępek świata” i agresywne „zagubione sumienie” – tak, w metaforyczny sposób można podsumować problematykę edukacyjno-profilaktycznych zajęć zorganizowanych 23 października w Bibliotece Miejskiej.
Dzieci i kołobrzeska młodzież obejrzała realistyczne spektakle z życia współczesnych szkół, w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”, podejmujące próbę uświadomienia uczniom zagrożenia i skutki niewłaściwego zachowania i braku kontroli nad emocjami. Krzywda, prześladowanie, manipulacje i upokorzenie – czasem, można się tak w swoich problemach zagubić, ale za zniszczenie czyjegoś życia nie wystarczy „przepraszam” – mówili aktorzy. Szacunek należy się każdemu, bez względu na wiek i wykształcenie. Nie bądź „dzbanem” reaguj, szukaj pomocy.
Starsza młodzież uczestnicząca w warsztatach profilaktycznych o dopalaczach, prowadzonych przez doświadczoną panią pedagog, dowiedziała się o wielu nieuświadamianych zagrożeniach zażywania substancji psychoaktywnych. Nikt nie jest w stanie określić momentu uzależnień! To się o prostu dzieje szybko. Dopalacze – to „rosyjska ruletka”, przechodzą przez wiele rąk i mogą zawierać wszystko. Przeżyjesz lub nie! Nikogo na siłę nawrócić się nie da, ale każdy z was musi mieś świadomość swojego życia – ostrzegała pani pedagog.

Zajęcia profilaktyczne były elementem programu Biblioteka bezpieczna i przyjazna dziecku, dofinansowanego ze środków MPPiRPA Gminy Miasto Kołobrzeg.