«

»

lis 08 2019

Spotkanie z Krzysztofem Piersą

Spotkanie z PiersąInternet nie zapomina – Internet nie wybacza – przestrzegał na spotkaniu z młodzieżą Krzysztof Piersa, autor książki „Komputerowy ćpun” i „Trener marzeń”.

Autor jest doświadczony. Był uzależniony od gier komputerowych. Zmarnował 12 000 godzin ze swojego życia. Ile można było w tym czasie rozwinąć swoich pasji? Ile zrealizować marzeń? Angielski na poziomie średniozaawansowanym to szkolenie ok. 500 godzin; kurs programowania komputerowego – 200; kurs pisania książek to ok. 600 godzin. Wiecie, ile, w tym straconym czasie, mogłem napisać książek?! A Wy? Co robicie ze swoim czasem? Każdy – statystyczny gracz ma na swoim koncie 1500 godzin rocznie!

Bagatelizuje się uzależnienia komputerowe, bo ich skutki pojawiają się w czasie. Rozwija się aspołeczność i wady fizyczne. Nie zdajemy też sobie sprawy jak Internet może zaszkodzić. Strzeżmy się „własnej głupoty internetowej” bo czasem niepozorny żarcik może prowadzić do tragedii. Hejt wbija w ziemię, może człowieka zabić! Uważajmy i miejmy świadomość wewnętrznej cenzury – powtarzał Krzysztof Piersa.
Spotkanie było dofinansowane przez Gminę Miasto Kołobrzeg ze środków MPPiRPA.

%d bloggers like this: