«

»

gru 02 2019

Dyplomy dla małych Czytelników

Nagrody dla młodych czytelnikówPierwsze dyplomy dla Małych Czytelników uroczyście rozdane. 27 listopada, podczas spektaklu teatralnego o bajkach Jana Brzechwy, dyrektor Biblioteki Pani Halina Filip wręczyła, dla najaktywniejszych czytelników uczestniczących w programie „Mała książka – wielki człowiek”, okolicznościowe dyplomy.
Od wrześniowego rozpoczęcia tego projektu przez Instytut Książki, w kołobrzeskich oddziałach Biblioteki komplet naklejek, otrzymywanych podczas każdorazowej bibliotecznej wizyty, zebrało już sześcioro dzieci. Duma rozpierała maluchy, którym uroczyście przypięto odznakę „Mała książka – wielki człowiek”…
Wierzymy, że wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami. Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki oraz kartę do zbierania specjalnych naklejek. Od września 2019 roku już ponad 80 tysięcy dzieci w całej Polsce odebrało swoją Wyprawkę Czytelniczą.
Zapraszamy, Biblioteka Dziecięca czeka na maluchy.