«

»

sty 02 2020

Mała Książka – Wielki Człowiek

Plakat akcja "Mała książka wielki człowiek"Wyprawki Czytelnicze dla przedszkolaków- projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Drogi Rodzicu,
przyjdź z dzieckiem do jednego z oddziałów kołobrzeskiej Biblioteki Miejskiej i odbierz prezent – Wyprawkę Czytelniczą dla swojego dziecka!

Akcja „ Z książką na start” obejmuje dzieci w wieku przedszkolnym (urodzone w latach 2014-2017). Mali czytelnicy (zarówno obecni, jak i nowo zapisani do biblioteki) otrzymają w prezencie Wyprawkę – wyjątkową i mądrą książkę pt. „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

W akcji uczestniczą następujące oddziały kołobrzeskiej Biblioteki Miejskiej:
– Biblioteka dziecięca, ul. Brzozowa 9a
– Filia nr 1, ul. Czarnieckiego 5F/I
– Filii nr 2, ul. Arciszewskiego 4a/2
– punkt biblioteczny przy Szkole Podstawowej nr 6, ul. Poznańska 9
– punkt biblioteczny przy Szkole Podstawowej nr 9, ul. Lwowska 7.

Zapraszamy. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny.

Kampania Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uczestniczy w niej ponad 5200 bibliotek w całej Polsce.
Więcej na: http://wielki-czlowiek.pl/

https://www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/videos/1399659306863857

%d bloggers like this: