«

»

lut 07 2020

Dzieci świata – spotkanie z Robbem Maciągiem

Dzieci świata- spotkanie Robbem MaciągiemŚwiat jest pełen różnorodności – wielu kultur, języków i religii. Co trzeba zrobić, żeby się porozumieć z drugim człowiekiem? Pytał dzieci na autorskim spotkaniu, które odbyło się w Bibliotece 7 lutego podróżnik Robb Maciąg. Po prostu chcieć! Znajomość języków obcych się przydaje, ale nie jest najważniejsza. W podróży bardziej liczy się uśmiech, życzliwość i szacunek do odmienności.
Podczas wykładów gość Biblioteki opowiedział o swoich podróżach do krajów Azji. Pokazał slajdy o życiu dzieci w Chinach, Indiach, Nepalu, Laosie i Iranie. Ich zabawy, warunki mieszkaniowe, ale też obowiązki pracy i szkoły. W opowieściach i pokazach nie zabrakło wyjaśnień dotyczących wielkich religii – Buddyzmu, Islamu i Hinduizmu. Dlaczego krowy w Indiach są święte? Kim są i w co wierzą Muzułmanie? Kim są Buddyści? Jak zachować się w świątyniach, by nikogo nie urazić?
Spotkanie w ramach programu Biblioteka bezpieczna i przyjazna dziecku dofinansowała Gmina Miasto Kołobrzeg, ze środków MPPiRPA.

%d