lut 13 2020

Szewczyk Dratewka – spektakl Teatru Frajda

Spektakl dla dzieciJestem nędznie ubrany, ale zawsze roześmiany, jestem szewczyk chwat – wędruję przez świat. Buty naprawiam, podeszwy ceruję i żadnej zapłaty wciąż nie oczekuję.
Piękne przestawienie kukiełkowe o przygodach dzielnego szewczyka, które odbyło się 13.02. w ramach Ferii w Bibliotece, uczyło najmłodszych widzów wrażliwości oraz zachęcało do niesienia pomocy innym.
– Zrobię wszystko co w mej mocy, by pannie z wieży udzielić pomocy!
– Masz tu piasku z makiem korzec. Nie rozdzielisz do poranka! To ci rano urwę głowę!
– Te ziarenka… takie małe, oj, źle z tobą o Dratewka… Jak wypełnić to zadanie? Chyba umrzeć przyjdzie za nie…
Znana bajka, w rymowanej formie, przygotowana na podstawie tekstu Janiny Porazińskiej pokazała, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło, i osiągnąć szczęście. Zniknęła z zamku zła czarownica! Wiwat przyjaźń, wiwat mądrość – nich nam piękny będzie świat!
Spektakl dofinansowała Gmina Miasto Kołobrzeg w ramach środków MPPiRPA.