lip 08 2020

O bezpieczeństwie – na wesoło

Spektakl dla dzieci„Można przechodzić na drugą stronę, tylko gdy światło świeci zielone!” – wykrzykiwały dzieci podczas spektaklu teatralnego dla dzieci „Bezpieczne miasto na wesoło”. Przedstawienie, które odbyło się 8.07. było jedną z propozycji Biblioteki na dziecięce „Wakacje bez nudy”. Razem z bohaterem bajki, niepokornym brzdącem Bąbelkiem, który pewnego dnia postanowił samodzielnie wybrać się do przedszkola, najmłodsi uczyli się podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa w mieście: przechodzenia przez jezdnię, podróżowania autobusem oraz rozpoznawania znaków drogowych przydatnych do jazdy rowerem. Humorystyczna, pełna śmiesznych scenek nauka, podobała się bez wyjątków.

Spektakl, w ramach programu Biblioteka bezpieczna i przyjazna dziecku dofinansowała Gmina Miasto Kołobrzeg w ramach MPPiRPA.