paź 01 2020

Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem

Spotkanie SKwoszIgnorantia iuris to wcale nie jest tajemnicze zaklęcie-ostrzegał dzieci Jakub Skworz. Nieznajomość prawa – szkodzi! Autor „Prawie bajki”, serii wprowadzającej najmłodszych czytelników w świat prawa, wyjaśniał uczniom podczas spotkań, które odbyły się w bibliotece 1 i 2 października, prawnicze pojęcia oraz rozmawiał o zastosowaniu prawa w codziennym życiu. Jego książkowa historia o Oskarze, który tak bardzo chciał grać na konsoli, że wykradł tacie z portfela dowód osobisty i bez wiedzy rodzica kupił ją przez Internet, przestrzegała dzieci przed niebezpieczeństwem i konsekwencjami własnych czynów oraz nadzwyczajnych Internetowych promocji.

Zaskoczenie dzieci historią książkowego bohatera było dowodem na to, że warto już od najmłodszych lat wyjaśniać co to jest umowa i, że najważniejsze nierzadko jest napisane małym drukiem…

Spotkanie w ramach programu Biblioteka bezpieczna i przyjazna dziecku, dofinansowała Gmina Miasto Kołobrzeg, w ramach środków MPPiRPA.