«

»

paź 09 2020

Spotkanie z Ałbeną Grabowską

Spotkanie Ałbena GrabowskaNie wiadomo jak potoczyły by się pisarskie losy neurolog Ałbeny Grabowskiej, gdyby nie potrzeba napisania bajki terapeutycznej o epilepsji. Wydając książkę lekarka zrozumiała, że pisać umie, lubi i chce, więc odstawiła medycynę na drugi plan. Dziś, autorka ma wielu czytelników, z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie, w karty opowieści wplata czasem własne, sentymentalne historie. Kiedyś marzyła by, być aktorką a teraz, za sprawą literatury to marzenie się spełnia. Adaptacja filmowa książki „Stulecie Winnych” pozwoliła jej na udział w produkcji i na niewielkie role w serialu.

Podczas spotkania w kołobrzeskiej Bibliotece, które odbyło się 9 października, Ałbena Grabowska promowała swoją najnowszą książkę „Uczniowie Hipokratesa. Doktor Bogumił”. Mówiła, że powieść tę traktuje, jako ostateczne pożegnanie z aktywnym zawodem lekarza i chce nią złożyć hołd wszystkim ludziom, którzy w ubiegłych stuleciach byli zaangażowani w rozwój medycyny.
Ciekawe spotkanie odbywające się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, pozwoliło uczestnikom na odrobinę refleksji i chwilowe odstępstwo od koronawirusowych myśli.

%d bloggers like this: