«

»

paź 16 2020

„Mała Książka – Wielki Człowiek” – wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków

Mała książka wielki człowiekPo raz kolejny, zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji Mała Książka – Wielki Człowiek. Celem kampanii jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania z dzieckiem. W bieżącym roku po odbiór swojego książkowego prezentu zapraszamy dzieci z roczników 2014-2017.

Drogi Rodzicu, przyjdź z dzieckiem do jednego z oddziałów kołobrzeskiej Biblioteki Miejskiej.

Mali czytelnicy (zarówno obecni, jak i nowo zapisani do biblioteki) otrzymają w prezencie Wyprawkę – wyjątkową i mądrą książkę pt. „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Zapraszamy. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny.
W akcji uczestniczą następujące oddziały kołobrzeskiej Biblioteki Miejskiej:
– Biblioteka dziecięca, ul. Brzozowa 9a
– Filia nr 1, ul. Czarnieckiego 5F/I
– Filii nr 2, ul. Arciszewskiego 4a/2
– punkt biblioteczny przy Szkole Podstawowej nr 6, ul. Poznańska 9
– punkt biblioteczny przy Szkole Podstawowej nr 9, ul. Lwowska 7.

Więcej na:

http://wielki-czlowiek.pl/
https://www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/
https://instytutksiazki.pl/