«

»

mar 09 2021

Kołobrzeskie Herstorie – zgłoś swoją kandydatkę

HerstorieWszystkich mieszkańców Kołobrzegu, serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatek do prezentacji w cyklu „Kołobrzeskie Herstorie”.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15.02.2022 r. na podstawie formularza jaki otrzymacie Państwo pisząc na adres: a.stemplewska@biblioteka.kolobrzeg.pl.

Herstoria – historia opisywana z perspektywy kobiecej, ze szczególnym uwzględnieniem dziejowej roli przedstawicielek płci pięknej. Pojęcie herstory zostało ukute w angielszczyźnie w latach 70. XX wieku w ramach feminizmu drugiej fali, jako gra słów nawiązująca do zaimka osobowego rodzaju męskiego his i angielskiego terminu history. Głównym celem spotkań jest zwiększanie świadomości na temat działań równościowych i społecznych realizowanych przez kołobrzeżanki, a także promowanie idei zaangażowania zawodowego i społecznego poprzez działania kobiet oraz na rzecz kobiet.
Naszym celem jest także eksponowanie i docenianie kołobrzeżanek zaangażowanych w rozwój miasta, zachęcanie innych kobiet do aktywności w życiu politycznym, społecznym i ekonomicznym.
Wzmacnianie poczucia sprawczości kobiet będzie stanowiło inspirację dla innych kobiet. Całoroczny projekt rozpoczyna się w dniu 8 marca i kończy podsumowaniem po 12 miesiącach również w dniu 08.03.