«

»

sie 03 2021

Książka miesiąca IBuk Libra

IBuk Libra książka miesiącaKsiążką sierpnia w IBUKU Librze zostaje tytuł: Ekoturystyka, autorstwa Dominiki Zaręby.

Książka podejmuje bardzo aktualny problem rozwoju turystyki jako gałęzi gospodarki w powiązaniu z ochroną środowiska przyrodniczego. Głównym jej założeniem jest propagowanie turystyki zrównoważonej, usiłującej godzić sprzeczne interesy turysty, który pragnie przebywać w środowisku przyrodniczym jak najmniej zdegradowanym, a jednocześnie sam to środowisko niszczy, zarówno bezpośrednio, jak i wymagając coraz liczniejszych udogodnień cywilizacyjnych – dróg, hoteli itp.

Książka napisana przystępnie, z dużą znajomością przedmiotu i osobistym zaangażowaniem. Podano w niej liczne przykłady rozwiązań proekologicznych w turystyce krajowej i zagranicznej.

Pozycja przeznaczona dla studentów i wykładowców na kierunkach turystyka i rekreacja, geografia, ochrona środowiska oraz akademii rolniczych i ekonomicznych, na których omawiane są zagadnienia ekoturystyki.

Książka dostępna jako prezent do 31 sierpnia 2021 roku.

Zachęcamy do lektury!
http://libra.ibuk.pl/

Przypominamy, aby otrzymać kod PIN umożliwiający darmowy, całoroczny dostęp do książek elektronicznych w domu należy napisać e-maila na adres (ibukkg@biblioteka.kolobrzeg.pl) podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.

%d