«

»

gru 01 2021

Z Wandą nie tylko wśród zwierząt

Z Wandą nie tylko wśród zwierzątMiejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu serdecznie zaprasza na premierowy odcinek nowego cyklu spotkań bibliotecznych, zatytułowanych „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”, które prowadzone będą przez Panią Monikę Wandę Władzińską. Cykl ma na celu aktywizację społeczną mieszkańców oraz szeroko pojętą edukację ekologiczno-przyrodniczą.
Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia 2021 r. (sobota) o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu przy ul. Frankowskiego 3.
Tematem grudniowego spotkania będzie wolontariat w obszarze ludzi i zwierząt, a jego głównym celem jest zachęcenie do włączenia się w pomoc innym. Wśród zaproszonych gości będą kołobrzescy wolontariusze.

Monika Wanda Władzińska jest kołobrzeską aktywistką i wieloletnim wolontariuszem, działającym na rzecz praw przyrody i zwierząt; współzałożycielką i wieloletnią prezeską Fundacji Ogon Do Góry, w ramach której współorganizowała lokalne i cykliczne akcje m.in. OgOnisko (spotkania na psiej plaży właścicieli psów i ich czworonożnych przyjaciół), Kocia Chata od Dzieciaka (wspólne budowanie domków na zimę dla kotów wolno żyjących), a także happeningi przy ratuszu: Zerwijmy łańcuchy (protest przeciwko skazywaniu psów na życie na uwięzi), Nie kupuj- Adoptuj (promowanie adopcji bezdomnych zwierząt i działań na rzecz poprawy ich losu).
Obecnie działa w grupie Wolontariusze dla Bezdomnych Zwierząt – Kołobrzeg oraz prowadzi autorski Fanpage Drzewa Kołobrzegu.
Zapraszamy na spotkanie.
Wstęp wolny!