«

»

gru 17 2021

Spotkanie autorskie z Łukaszem Gładysiakiem

Spotkanie z Łukaszem GładysiakiemZapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Łukaszem Gładysiakiem, autorem książki „Wokół Kołobrzegu. Powiat kołobrzeski poprzez wieki”, które odbędzie się 17.12.2021 (piątek) o godzinie 17:00 w Bibliotece przy ul. Frankowskiego 3.
„Wokół Kołobrzegu. Powiat kołobrzeski poprzez wieki” to szósta publikacja książkowa autorstwa Łukasza Gładysiaka. Poświęcona została dziejom gmin powiatu kołobrzeskiego od czasów wczesnego średniowiecza do końca lat osiemdziesiątych XX w.
Łukasz Gładysiak (ur. 1983 r.) – poznaniak z urodzenia, koszalinianin z wyboru. Rodzinnie i emocjonalnie związany z dorzeczem Parsęty. Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie historii, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od 2012 r. dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, właściciel Studia Historycznego Huzar, pracownik Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta, założyciel kilku stowarzyszeń promujących przeszłość Polski i Europy. Interesuje się przede wszystkim wojskowością XX w. oraz odtwórstwem historycznym i tzw. historią eksperymentalną, choć zdarza mu się sięgać także po tematy związane z czasami zdecydowanie wcześniejszymi. Całkowicie pochłonięty dziejami Pomorza Środkowego i jego dawnych mieszkańców.