«

»

lut 16 2022

Spotkanie DKK dla dorosłych

Spotkanie DKKTym razem „na tapetę” wzięliśmy książkę Stanisława Łubieńskiego „Dwanaście srok za ogon”. Przystępna forma książki pozwala zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu ornitologii i skłania do refleksji o ptakach, które spotykamy w środowisku miejskim na co dzień. Podczas spotkania odbyła się żywiołowa dyskusja na tematy poruszane przez autora. Nie zabrakło także odniesień do przywoływanych przez Łubieńskiego obrazów czy utworów muzycznych, nawiązujących do tematu życia dzikich ptaków. Podczas dyskusji nie mogliśmy nie odnieść także do spotkania z fantastycznym młodym człowiekiem – pasjonatem fotografowania ptaków – Milanem Maziarzem, które odbyło się 15 stycznia w ramach cyklu „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”, do uczestnictwa w którym także serdecznie zapraszamy.

Spotkanie odbyło się z otoczeniu pięknych fotografii Miłosza Kowalewskiego „Kadry Kreślone Piórem”, które można podziwiać w Bibliotece przy ulicy Frankowskiego 3.

Program Dyskusyjny Klub Książki realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki oraz Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0