kwi 21 2022

Spotkanie z Anną Gacek

Spotkanie Anna GacekAnna Gacek – dziennikarka i prezenterka, była Gościem Biblioteki w czwartkowe popołudnie. Spotkanie autorskie było okazją do rozmowy o książce „Ekstaza. Lata 90. Początek.” (Wydawnictwo Marginesy), usłyszenia wielu ciekawych anegdot, czy spytania o nurtujące nas kwestie lat 90. To była prawdziwa gratka rytmie grunge!

Spotkanie poprowadził Artur Burszta z Biuro Literackie.

Program dofinansowany został przez Gminę Miasto Kołobrzeg w ramach środków MPPiRPA.

Sex, drugs & rock’n roll. Powrót do lat 90 -tych. Genialna lektura dla fanów grunge i nie tylko. Uzależnia jak heroina.

Anna Gacek – dziennikarka i prezenterka, przez dwie dekady (do marca 2020 roku) związana z Programem 3 Polskiego Radia. Oprócz prowadzenia autorskich audycji, w tym wspólnie z Wojciechem Mannem „W Tonacji Trójki”, nadawała relacje z największych światowych festiwali, m.in. z Glastonbury i Roskilde, w Polsce spędziła dziesięć lat na trasie Męskie Granie i kilkanaście na Off Festivalu. Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów, w tym z Paulem McCartneyem, Nickiem Cave’em, Patti Smith, Marianne Faithfull, Florence Welch, Alexem Turnerem, The White Stripes i The Strokes. Obecnie, w autorskim cyklu podcastów „Rzeczy ulubione”, rozmawia z najważniejszymi postaciami polskiej kultury. Pasjonatka sztuki, mody i popkultury, prowadziła w TVP2 realizowany na licencji BBC program „Bake Off” i poświęcony kulturze program „Dzieje się na żywo” w Wirtualnej Polsce. Ekstaza. Lata 90., początek to jej pierwsza książka.