«

»

paź 03 2022

Spotkanie autorskie

Pieszo przez ameryki – spotkanie z podróżnikami: Olą Synowiec i Arkadiuszem WiniatorskimPieszo przez Ameryki. Slajdowisko podróżnicze: Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski

Na ile kilometrów starcza jedna para butów? Ile waży bagaż – wózek , czyli cały dom wędrującego pieszo podróżnika? Czy wędrówka nieznaną drogą, nierzadko przez najniebezpieczniejsze regiony świata, w słońcu i w deszczu, to tylko stawiane sobie wyzwanie, czy jednak coś więcej?

Odcisk pod odciskiem, a pod nim jeszcze jeden odcisk. Czy ta słabość leży tylko w ciele, czy może też w głowie? Z wyzwaniem pieszej wędrówki jest tak, że to „umysł chodzi”. „Siła” drzemie w innych częściach ciała niż się nam wydaje…

Takie pytania, opowieści i refleksje filozoficzne zilustrowane fantastycznymi zdjęciami z pieszej wędrówki przez Ameryki, były tematem slajdowiska- reportażu Oli Synowiec i Arkadiusza Winiatorskiego, które odbyło się w bibliotece 3.10.22r.

Piesza wędrówka pozwala na zobaczenie tego czego nie widać, przemieszczając się szybszym środkiem lokomocji. Chodząc pieszo – można doświadczyć i dostrzec małe = wielkie rzeczy. Niskobudżetowa podróż i ograniczony bagaż pokazują, jak bardzo w codziennym, takim zwykłym życiu, przedmioty nas usidlają. Goście biblioteki, podróżnicy uzależnieni od chodzenia, dostrzegli już, że w życiu warto kolekcjonować przyjaźnie, emocje i, że ważniejsi są ludzie oraz doświadczenia a nie rzeczy, którymi człowiek się nieustannie otacza.

Interesujące spotkanie, pełne humoru i podziwu dla podróżników było pięknym podsumowaniem poniedziałkowego dnia. Od wtorku, podróżnicy wraz z chętnymi do przyłączenia się osobami, wyruszą z Kołobrzegu do Mielna, potem powędrują do Gdańska. Tam, 14 .10. przewidują zakończenie swojej tegorocznej przygody – pieszej wędrówki dookoła Polski.