«

»

paź 08 2022

Z Wandą nie tylko wśród zwierząt

Z Wandą nie tylko wśród zwierzątLeśne Ludki na wsi i w mieście.

Dziesiąte spotkanie w ramach cyklu „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”.

Wydarzenie odbyło się 8 października 2022 r. (sobota) o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu przy ul. Frankowskiego 3.

Gośćmi październikowego spotkania będą: Kinga Podgórska Łoś – psycholog, socjoterapeutka oraz Karolina Koperska -pedagog, które opowiedzą o swoim projekcie Leśne Ludki na wsi i w mieście.

W Leśnych Ludkach zajmują się organizacją warsztatów dla dzieci, młodzieży, dorosłych. W programach łączą kontakt z naturą i zwierzętami z realizacją potrzeb ruchu i kreatywności. Wszystko rozgrywa się na terenie wiejskim, blisko rezerwatu przyrody, nad stawem, w towarzystwie kur, kotów, kóz, baranków i świnek.

Skąd wziął się taki pomysł? Jak to jest pracować z dziećmi i zwierzętami razem? Czego to uczy? Jakie przemyślenia daje obserwacja interakcji pomiędzy zwierzętami różnych gatunków? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania. Gościem specjalnym będzie przedstawiciel zwierzęcej gromadki Leśnych Ludków.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.
Wstęp wolny!

„Z Wandą nie tylko wśród zwierząt” jest autorskim programem Moniki Wandy Władzińskiej – kołobrzeskiej aktywistki, działającej w obszarze przyrody i zwierząt, współprowadzonym z Sylwią Kiljan-Rudowicz, redaktor Telewizji Kablowej Kołobrzeg. Jednocześnie jest to nowy cykl spotkań Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu i nowy program Telewizji Kablowej Kołobrzeg. Wanda zaprasza do udziału w spotkaniach z ludźmi pełnymi pasji i doświadczenia, wcielającymi w życie swoje marzenia i wizje, którzy swoimi realizacjami mogą zarażać innych. Cykl ma na celu aktywizację społeczną mieszkańców oraz szeroko pojętą edukację ekologiczno-przyrodniczą.