«

»

lis 19 2022

Z Wandą nie tylko wśród zwierząt

Fundacja prosiaczka Eugeniusza „Gieniutkowo”– Monika i Marcin Krasoń.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu serdecznie zaprasza na dwunaste spotkanie w ramach cyklu „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”.

Wydarzenie odbędzie się 19 listopada 2022 r. (sobota) o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu przy ul. Frankowskiego 3.

Gośćmi spotkania będą Monika i Marcin Karaś z Fundacji prosiaczka Eugeniusza „Gieniutkowo”, którzy prowadzą Azyl dla Świń w Nowym Węgorzynku (woj. zachodniopomorskie).

W ich Azylu obecnie mieszkają 123 Świnki, dwie Krowy, pięć Owieczek, dwa Koziołki, pięć Kurek, dwa Koguty, trzy Perliczki, Kaczuszka i Gąska. Gieniutkowe świnki i inne zwierzęta żyją u nich do swojej naturalnej śmierci, są pod stałą opieką weterynarza, a ta para robi wszystko, żeby były szczęśliwe. Gieniutkowo jest to bowiem wegańskie Sanktuarium dla Świnek. Dodatkowo Azyl jest otwarty cały rok, więc każdy może poznać świnki osobiście. Monika i Marcin chcą poprzez swoje działania edukować ludzi, by zmienili swoje nawyki żywieniowe i zaczęli postrzegać świnki jako inteligentne, czujące istoty.

Eugeniusz – po prostu Świnia jest głównym fanpagem Fundacji prosiaczka Eugeniusza Gieniutkowo.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, a warzywa dla zwierząt mile widziane (marchew, dynia, buraczki itp).

Wstęp wolny!

„Z Wandą nie tylko wśród zwierząt” jest autorskim programem Moniki Wandy Władzińskiej – kołobrzeskiej aktywistki, działającej w obszarze przyrody i zwierząt, współprowadzonym z Sylwią Kiljan-Rudowicz, redaktor Telewizji Kablowej Kołobrzeg. Jednocześnie jest to nowy cykl spotkań Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu i nowy program Telewizji Kablowej Kołobrzeg. Wanda zaprasza do udziału w spotkaniach z ludźmi pełnymi pasji i doświadczenia, wcielającymi w życie swoje marzenia i wizje, którzy swoimi realizacjami mogą zarażać innych. Cykl ma na celu aktywizację społeczną mieszkańców oraz szeroko pojętą edukację ekologiczno-przyrodniczą.