«

»

mar 15 2023

Spotkanie DKK dla dorosłych

W środę 15 marca 2023 Czytelnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu, rozmawiali o wyjątkowej powieści Włodzimierza Kruszony “Cudzym życiem nie pożyjesz”. Niezwykła dla miłośników naszego nadmorskiego kurortu książka, z akcją oddającą nastrój panujący w przedwojennym Kolbergu w 1914-1917 roku oraz w 1938, a także w polskim Kołobrzegu w 1945 i 2002 roku wzbudziła wiele emocji wśród uczestników środowego spotkania w Brzozowym Zakątku.

Autor poprowadził bohaterów do miejsc, które poznał dzięki książkom Hieronima Kroczyńskiego oraz Jerzego Patana. Nie zabrakło również wzmianki o wizycie w 1938 roku w dzisiejszej Bibliotece przy ul. J. Frankowskiego 3. Ponieważ w powieści wielokrotnie bohaterowie przytaczali swoje poglądy filozoficzne, na spotkaniu DKK rozmawiano o autorze wydanej w 1931 roku “Historii filozofii”, Władysławie Tatarkiewiczu, który we “Wspomnieniach” opisał podróż do Kołobrzegu przed 1914 rokiem. Wspomniano Jana Frankowskiego, który odwiedził przed wojną niemiecki Kołobrzeg, natomiast po wojnie ratował zabytkowe artefakty, niektóre czasowo znalazły schronienie w naszej Bibliotece.

Na następne spotkanie DKK dla dorosłych połączone z wymianą wrażeń po przeczytaniu książki “… będzie gorzej” Jana Pelca zapraszamy 12 kwietnia 2023 o godzinie 17:30 do Brzozowego Zakątka (dawnej Biblioteki Młodzieżowej) przy ul. Brzozowej 9a.

Egzemplarze w miarę dostępności znajdują się w Wypożyczalni Beletrystyki przy ul. Brzozowej 9a.

Kontakt telefoniczny: 943523004.
Kontakt mailowy: dkk@biblioteka.kolobrzeg.pl

Program Dyskusyjny Klub Książki realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki i Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0