«

»

kwi 12 2023

Spotkanie DKK dla dorosłych

Spotkanie DKK dla dorosłych

12 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tak jak w chwili ukazania się w roku 1985 powieść „…będzie gorzej” wywołała wiele emocji i kontrowersji, tak i podczas spotkania stała się punktem wyjścia do żywiołowej dyskusji. Surowy, a momentami odpychający styl tej powieści, nie przeszkodził jednak czytelnikom dojrzeć wyłaniających się z niej wartości i, mimo wszystko, pozytywnego przesłania.

Książka jest opowieścią o życiu buntownika, czechosłowackiego hipisa Olina żyjącego w czasach rządów komunistycznych u naszych południowych sąsiadów, o jego walce z zastaną rzeczywistością, o trudnych, niejednokrotnie niezrozumiałych wyborach ścieżek życia, którymi podążał. Opowieść ta jest oparta w części na życiorysie autora. Książka niełatwa, niegrzeczna, ale co najważniejsze – nietuzinkowa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą lekturą.

 

Na następne spotkanie Dyskusyjnego Kluby Książki zapraszamy już 17 maja o godz. 17.30 do Brzozowego Zakątka przy ul. Brzozowej 9a. Będziemy wtedy rozmawiać o książce Marcina Wichy „Kierunek zwiedzania”.

Egzemplarze w miarę dostępności znajdują się w Wypożyczalni Beletrystyki przy ul. Brzozowej 9a.

Kontakt telefoniczny: 943523004.
Kontakt mailowy: dkk@biblioteka.kolobrzeg.pl

Program Dyskusyjny Klub Książki realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki i Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0